Рукавна резекція шлунку

Види баріатричної хірургії

 1. Слів-резекція (рукавна гастректомія). Ця операція на шлунку направлена на зниження ваги та лікування цукрового діабету другого типу.  Здійснюється слів-резекція шляхом видалення бокової частини шлунку, завдяки чому пацієнт починає вживати меншу кількість їжі. Розмір шлунка зменшуються до 100-120 мл, а природні процеси залишаються без змін, зокрема кислота виробляється в достатній кількості для переварювання їжі. Додатково відбувається зменшення синтезу «голодного гормону» — греліну, завдяки чому позиви до вживання їжі рідшають. Оскільки розмір шлунку стає меньшим — просування їжі по ньому прискорюється, що у свою чергу викликає швидке насичення. Результати такої баріатрії: середній показник зниження маси тіла становить 60%.
 2. Внутрішньошлунковий балон. Сам балон має вигляд кульки. Він зроблений з тонкого силікону та наповнений фізичним розчином. Встановлюють його в стаціонарі тільки  баріатричні хірурги. Процедура триває близько 30-40 хвилин і вже за декілька годин пацієнт може повернутися до буденних справ. Метод направлений на формування у пацієнта звички їсти менше. Зазвичай балон встановлюють на півроку, після чого таким же простим способом і виймається. Результати: за час життя з таким імплантантом пацієнти отримують вагомі результати, втрачаючи від 15-20 до 40 кг (при високому рівні надлишкової ваги). У відсотковому співвідношенні це складає близько 40% від початкової ваги.
 3. Шлункове шунтування. Гастрошентування — складна комбінована баріатрична операція. Основною перевагою такого виду баріатричної операції є те, що органи не видаляються повністю, а лише ізолюються від загального процесу переварювання їжі. Принцип дії баріатричного шунтування полягає в обмеженні всмоктування поживних речовин в стінки шлунку та прямої кишки, і зменшенні об’єму шлунку. Його розміри після операції становлять близько 20-30 мілілітрів, завдяки чому насичення приходить дуже швидко. Результат: середнє відсоткове значення зниження маси тіла становить близько 65-85% в перший рік після операції. Зникають супутні захворювання, що були спровоковані надлишковими кілограмами, зокрема — нормалізуються функції яєчників у жінок. Знижується рівень цукру в крові.
 4. Гастроплікація. Ця баріатрична операція передбачає вертикальне ушивання шлунку, знову ж таки, з метою зменшення його об’єму. В кінцевому результаті шлунок зменшується на 150мл. Процедура триває півтори-дві години під загальним наркозом. Стаціонар можна залишити через два-чотири дні. Цей метод є менш травматичним, ніж гастрошунтування та слів-резекція, адже не потребує видалення тканин шлунку та накладання скрепок чи скоб. Результат: нормалізація ваги відбувається поступово впродовж одного-двох років. За цей час кількість кілограмів знижується на 50-70% від передопераційної ваги.
 5. Регульоване бандажування шлунку. Один з найсучасніших та найменш травматичних видів баріатрії. Операція полягає в накладанні на шлунок спеціального кільця (бандажа) під стравоходом, на верхній частині шлунку. Відомо, що рецептори, відповідальні за відчуття голоду, знаходяться саме там, як наслідок — до мозку поступає менше сигналів про голод і маса тіла стабілізується. Тим часом шлунок набуває форми пісочного годинника. Оскільки операція проводиться лапароскопічним способом — час реабілітації мінімальний і вже за кілька днів пацієнт може повернутися до звичного життя. Результати: зниження кількості надлишкових кілограмів проходить поетапно, впродовж 5 років можна позбутися 65% зайвої ваги. Перевагою є можливість регулювання діаметру кільця та відсутність потреби видаляти частину шлунку.

Ризики баріатрії

Як і будь-яка вагома хірургічна операція, баріатрія несе потенційні ризики для здоров’я, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективах.

Ризики короткострокового періоду:

 кровотеча;

 • інфекція;
 • побічні реакції на наркоз;
 • тромбоемболії;
 • проблеми з легенями або диханням;
 • протікання з місця розрізу краю шлунка.

Довгострокові ризики та ускладнення:

 • шлунково-кишкова непрохідність;
 • грижі;
 • гастроэзофагеальный рефлюкс;
 • низький рівень цукру в крові (гіпоглікемія);
 • незбалансоване харчування;
 • блювання.

 Дуже рідко ускладнення рукавної резекції шлунка можуть бути смертельними.

Як проходить підготовка до баріатрії?

Коли пацієнт має показання до такої операції в першу чергу він обирає баріатричного хірурга та приходить на консультацію. Баріатричні операції в Києві виконуються лише кількома хірургами, дуже важливо, щоб ваш доктор пройшов спеціальну підготовку та навчання в цій галузі хірургії.

Лікар надає інструкції щодо підготовки до операції. Необхідно здати різні лабораторні аналізи та провести дослідження перед процедурою.

Основі правила підготовки:

 1. Їжа та ліки. Перед операцією дайте лікарю перелік усіх медикаментів, вітамінів, мінералів та рослинних або дієтичних добавок, які ви приймаєте. Лікар може обмежити вас щодо виживання певних категорій їжі, напоїв, деяких ліків. Якщо ви приймаєте препарати для розрідження крові, поговоріть з лікарем перед операцією. Якщо у вас діабет, поговоріть з лікарем, який контролює ваш стан та назначає ліки проти діабету, щоб отримати конкретні вказівки щодо приймання або коригування їх після операції.
 2. Фізичні навантаження. Вам буде потрібно почати виконувати програму фізичних вправ.
 3. Тютюновмісні вироби. Обов’язково доведеться припинити будь-яке вживання тютюну за 2-4 тижні до хірургічного втручання. Ви навіть можете бути перевірені на нікотин перед операцією.
 4. Інші запобіжні заходи. Вам також треба підготуватися, обдумавши заздалегідь процес домашньої реабілітації. Наприклад, домовтеся про допомогу вдома, якщо ви думаєте, що вам це знадобиться. Люди, які роблять операцію зі зниження ваги, зазвичай не виходять на роботу протягом чотирьох тижнів.

Хід баріатричної операції

Процедури з баріатрії повинні виконуватись лише в стаціонарі з наявністю відділення інтенсивної терапії. Залежно від швидкості реабілітації, перебування пацієнта в медичному закладі може тривати одну-дві ночі.

Перед баріатричною операцією перш ніж зайти в операційну, ви маєте переодягнутись у халат. Вам поставлять декілька запитань лікар та, можливо, медсестра. В операційній кімнаті вам дають загальний наркоз до початку операції. Анестетик — це ліки, які підтримують вас у стані сну під час хірургічного втручання.

Специфіка баріатричної операції залежить від вашої індивідуальної ситуації. Як правило, баріатрія виконується лапароскопічно — невеликими інструментами через кілька розрізів у верхніх відділах живота. Зазвичай хірургічна операція на шлунку триває в середньому від 1 до 3 годин. Після чого ви прокинетеся у кімнаті післяопераційного сну, де медичний персонал простежить за вами та упередить будь-які можливі ускладнення.

Після процедури баріатрії

Після баріатричної операції ваш раціон харчування починається з глюкози у рідині. Вона приймається протягом перших семи днів — часу першого відновлення. Потім — відбудеться перехід до протертих продуктів. їх треба їсти протягом трьох тижнів. І, нарешті, до звичайних продуктів ви повернетесь приблизно через чотири тижні після операції.

Вам потрібно буде приймати полівітаміни, що призначить ваш лікар, один-два рази на день, добавку кальцію та ін’єкцію вітаміну В-12 раз на місяць.

Після баріатричної операції необхідні періодичні медичні огляди для спостереження за станом здоров’я та моніторингу схуднення протягом перших кількох місяців після операції. Можливо, вам знадобиться лабораторне тестування, аналіз крові тощо.

Результати баріатрії

Баріатрична хірургія забезпечує тривалий результат. Можна позбутися близько 60 відсотків вашої зайвої ваги протягом двох років або навіть більше. На додаток до схуднення операції баріатричної хірургії покращують або на зовсім усувають стани, пов’язані із зайвою вагою, включаючи безпліддя, серцево-судинні проблеми, нічне апное тощо.

Така хірургічна операція може також покращити вашу здатність виконувати рутинну щоденну діяльність, і, звісно, підвищить вашу якість життя.

Володимир Стрішенець

Сертифікований лапароскопічний та пластичний хірург

Робочі години

Понеділок - П'ятниця:
8.00 - 20.00
Субота - Неділя:
8.00 - 18.00

Контакти

Телефон: +38 (097) 1385880Дзвоніть в будь який часЩе контакти