Маммопластика

Маммопластика

Пластика грудей — операція також відома, як маммопластика — це хірургічне втручання, метою якого є зміна форми чи розміру грудей. Збільшення молочних залоз передбачає розміщення спеціальних імплантатів під тканинами грудей або грудними м’язами. Натомість зменшення грудей та зміна форми проводиться завдяки усуненню зайвих тканин чи їх перерозподілу.

Якщо ви замислюєтеся про реконструкцію грудей, перш за все, необхідно обговорити це питання з пластичним хірургом. Адже, не слід забувати що, хірургічні втручання мають певні ризики й ускладнення, а груди якийсь час потребуватимуть особливого догляду.

Показання для маммопластики

Для деяких жінок маммопластика грудей — це спосіб почувати себе більш впевнено. Для інших — це частина процесу відновлення грудей після різноманітних медичних станів.

Збільшення грудей може допомогти:

 • покращити свій зовнішній вигляд, якщо ви маєте розмір грудей менший, ніж би вам хотілося, або ваші молочні залози різняться за розміром;
 • скорегувати розмір та форму грудей після вагітності чи/та грудного вигодовування;
 • виправити вигляд грудей після операцій або інших медичних причин (наприклад, пластика грудей після мастектомії);
 • повернути естетику і пружність грудей, що була втрачена з віком.

На першому етапі треба обговорити свої побоювання та бажання, очікування та надії з обраним хірургом. Це необхідно для того, щоб ви змогли побачити максимально реалістичну картинку та зіставити з відгуками до-після щодо процесу та результатів пластики грудей.

Іноді є потреба робити повторну маммопластику — у випадку, якщо з’явився дискомфорт, імпланти змінили розмір чи форму тощо.

У будь-якому разі це варто обговорювати з досвідченим хірургом з маммопластики, обраним вами за відгуками та особистим враженням від знайомства.

Протипоказання до маммопластики

Як і у будь-якого хірургічного втручання, у маммопластики є протипоказання. Основні з них такі:

 • захворювання серцево-судинної системи;
 • гострі форми захворювань внутрішніх органів;
 • наявні інфекційні та/чи онкологічні недуги;
 • мастопатія;
 • лактація;
 • цукровий діабет;
 • спостерігаються проблеми зі згортанням крові.

У будь-якому разі ваш хірург проконсультує вас та з’ясує наявність протипоказань до пластики грудей

Різновиди маммопластики

Історія операції маммопластики налічує понад 150 років: в 60-х роках XIX були здійснені перші спроби збільшення молочних залоз, а в 30-х XX — була розроблена наукова основа для проведення успішної редукційної маммопластики (зменшення грудей) з одночасною пластикою ареол. Тож, операції з реконструювання грудей пройшли довгий шлях вдосконалення Сьогодні зробити маммопластику з підтяжкою, збільшити чи зменшити молочні залози можна в клініках Києва.

 Детальніше про види пластики грудей:

Вид маммопластикиМетаВідомості про операцію
Ендопротезування молочних залоз (Аугментаційна маммопластика)Збільшення грудейНайпоширеніший вид естетичної пластичної операції. Має передбачуваний результат. Мінімально травматичний для організму. Може не тільки додати об’єму грудям, а й зберегти форму, найближчу до натуральної.
МастопексіяПідтяжка грудейДо цієї операції, другою за попитом, приходять у випадку потреби корекції чи зміни форми обвислих грудей. Метод полягає в зміні контурів залоз, що супроводжуються видаленням надлишків шкіри та її розтягнутих частин. Операція має мінімальні ризики та майже не залишає шрамів. Важливою перевагою є збереження процесу лактації, оскільки зберігається нормальне кровопостачання молочних залоз.
Редукційна маммопластикаЗменшення грудейНайбільш травматичний з наявних сьогодні в пластичній хірургії методів мамопластики. Може викликати наслідки різноманітного характеру. Складність полягає в потребі робити велику кількість надрізів і швів, а також в делікатності процесу перенесення сосково-ареолярного комплексу. Треба помітити, що у випадку здійснення такого роду операції — лактація повинна бути припинена.
Симетризація грудейКорекція асиметрії грудейДля корекції асиметричних молочних залоз використовують кілька типових оперативних втручань.

Важливо сказати й про ціну маммопластики в Києві. Вартість операції залежить від її виду, цінової політики лікарні та коливається сьогодні від 30 000 до 120 000 грн і більше.

Та найважливішим є здоров’я, тож такі методи, як збільшення молочних залоз поліакриламідним гелем, маззю чи кремами в домашніх умовах або ж вакуумними масажерами, можуть мати значно більше негативних наслідків, ніж маммопластика, зроблена кваліфікованим хірургом.

Підготовка до пластики грудей

Як вже було сказано вище — першим етапом перед операцією мамопластики є консультація з обраним лікарем.

Проконсультуватися із пластичним хірургом варто з питань:

 • щодо своїх уподобань та очікувань;
 • щодо розміру імпланта та його доцільності;
 • відчуттів та зовнішнього вигляду грудей.

Хірург опише типи імплантатів, що використовуються для збільшення грудей:

 • гладкі або фактурні;
 • круглі за формою чи краплеподібні;
 • за видом наповнення імпланта — біосумісні, з силіконовим гелем чи фізіологічним розчином;
 • варіанти хірургічних методик постановки імплантів.

А також дасть практичні поради для підготовки до операції:

ПідготовкаШлях здійснення
МамографіяПеред мамопластикою може знадобитися звичайна мамографія.
Відміна ліківДуже важливо уникати аспірину або інших ліків, які можуть посилити кровотечу. Виходячи з вживання вами ліків, хірург відкоригує використання певних препаратів до початку операції.
Заборона палінняЯкщо ви палите, хірург попросить уникнути куріння за кілька тижнів до операції із реконструкції грудей.
ДопомогаДомовтеся, щоб хтось відвіз вас додому після операції, та залишився з вами хоча б першої ночі.
ІнформаціяУважно переглядайте письмові дані та інформацію для пацієнтів від виробника імплантату, який ви отримаєте. Зберігайте її, а також зробіть копії. Це може знадобитися в майбутньому.

Процедура пластики грудей

Маммопластика проводиться в хірургічному центрі або лікарні та триває близько двох годин. Покинути медичний заклад можна буде того ж дня. Процедура пластики грудей рідко вимагає перебування в стаціонарі. Це може бути необхідно у випадку ускладнень, що трапляється вкрай рідко.

Маммопластика проводиться під загальною анестезією, коли під час операції пацієнт знаходиться в стані медикаментозного сну. Тому процедура проходить абсолютно безболісно.

Хід маммопластики залежить від виду операції.

Для збільшення грудей, або ж ендопротезування першим кроком є надріз в одному з трьох місць, яке завчасно буде визначене хірургом. Існують такі варіанти:

 1. У складці під грудьми (в інфрамаммарній складці). Це найпоширеніший спосіб, він дає можливість легко контролювати візуальний результат і дозволяє максимально передбачити його.
 2. Під пахвою. Такий доступ використовується для пацієнток з маловираженою жировою тканиною.
 3. Навколо соска (периареолярний розріз). Виконується по нижньому контуру ареоли, завдяки чому рубці після виконання маммопластики фактично не помітні. Нюанс такого розрізу полягає в можливому порушенні цілісності тканин молочної залози, що може негативно вплинути на процес грудного вигодовування. У зв’язку з цим таку техніку пропонують жінкам, які вже народили або не планують цього.
 4. Трансабдомінальний. Цей спосіб використовується при одночасному виконанні маммопластики та операції на брюшній стінці. Перевагою є корекція тіла за одну операцію, проте загоєння тканин може бути повільнішим.

Зробивши розріз, хірург створює кишеню для установки імпланта. Є 2 варіанти формування кишені:

 • ретромаммарний або ретрогландулярний. Він використовується, бо не порушує цілісності молочної залози, виключає можливість розвитку патології грудей, є найменш травматичним. Хірург ставить імплант в цю кишеню і центрує його з соском.
 • Ретромускулярна кишеня під великим грудним м’язом. Це зручна зона для худих пацієнток. Є найбільш поширеним видом пластики, через найкращий естетичний ефект. Якщо жінкам з маловираженою жировою тканиною вводити імплантати безпосередньо під залозу, то вони будуть помітні навіть через шкіру.

Цікавим фактом є те, що сольові (заповнені фізрозчином) імплантати встановлюються порожніми, а потім заповнюються стерильною солоною водою, коли вони стануть на місце. Натомість силіконові імплантати вже заповнені гелем.

Після постановки імпланта, хірург пошарово зашиває рану та накладає на шкіру спеціальні косметичні шви, в залежності від ситуації може використовуватись нитка, що розсмоктується або не розсмоктується.

Зменшення або реконструювання грудей проводиться одним з двох способів: мастопексія та редукційна маммопластика.

Процес мастопексії поділяється на декілька видів. Кожен з них використовується за конкретними показаннями. Основним критерієм вибору є ступінь мастоптозу — опущення грудей.

Існує три ступені опущення грудей:

 1. Сосок перебуває на середині субмаммарної складки.
 2. Сосок опущений на один-два сантиметри нижче субмаммарної складки.
 3. Сосок знаходиться на рівні трьох та більше сантиметрів нижче від складки по нижньому краю залози та звернений до низу.

Після визначення рівня птозу хірург визначає вид мастопексії:

 1. Периареолярна мастопексія. Це підтяжка грудних залоз, коли розріз робиться навколо ареоли і надлишковий шкірний лоскут разом з розтяжками видаляється, а сосок фіксується в ідеальному положенні. Така процедура найкраще підходить для  пацієнток із птозом І рівня. Цей розріз складає до 14 см в радіусі. Оскільки, тканина залози при периареолярному розрізі не травмується, то чутливість сосків залишається на природному рівні.
 2. Мастопексія вертикальна. Показан при ІІ рівні птозу грудей. При цьому виді операції розріз спершу робиться навколо ареоли, а потім розширюється до низу до субмаммарної складки. Радіус залежить від існуючої та бажаної форми грудей.  Довжина вертикального розрізу залежить від розміру грудей та складає три-п’ять сантиметрів. При цьому виді пластики пацієнтка після операції може відчувати незначне зниження чутливості ареолярної зони, але це тимчасово.
 3. Т-подібна підтяжка (підтяжка якірного типу). Передбачає розріз вертикальний і горизонтальний одночасно. Використовується при опущенні грудей третього ступеня або при повторних підтяжках. Починається розріз навколо ареоли, йде до низу до субмаммарної складки та повертається назад до ареоли вертикальним розрізом, таким чином видаляється надлишок шкіри не лише навколо соска, а й під ним. Сосково-ареолярний комплекс при цьому переміщується вгору в його природне місце, а реабілітація триває довше порівняно з іншими методами.

Ця схема вибору мастопексії широко розповсюджена. І хоча є досить грубою, абсолютно точно передає основний принцип: чим більше опущення, тим більше розрізів буде зроблено і тим більше післяопераційних рубців може залишитися.

Останнім видом маммопластики є редукційна хірургія.

Принцип проведення операції такий, як і при мастопексії, оскільки вони мають однакову мету — зменшити та скоригувати розмір грудей.  Але в редукційній маммопластиці передбачено ще більшу кількість надрізів та видалення більшої кількості тканин, що додає складності процесу. Відповідно, питання збереження кровообігу та іннервації тканин стає ще важливішим.

Операція триває довше, після неї — накладаються шви та залишаються дренажі. Все це викликає довший період реабілітації, що може тривати до декількох місяців.

Реабілітація після маммопластики

Чутливість, набряк та синці можуть триматися до кількох тижнів після операції маммопластики. Шрами з часом зникають. Поки заживає місце операції, необхідно носити компресійний бандаж або спортивний бюстгальтер для додаткової підтримки та розміщення грудних імплантатів. Також хірург може призначити знеболюючі препарати, за потреби.

Дотримуйтесь вказівок хірурга щодо повернення до нормального життя. Якщо у вас немає фізично напруженої роботи, ви, ймовірно, будете готові повернутися до роботи протягом декількох тижнів. Уникайте важких занять та будь-чого, що могло б підвищити серцебиття чи артеріальний тиск, принаймні протягом двох тижнів. Поки проходить період загоєння, пам’ятайте, що груди будуть чутливі до фізичного контакту або рухів.

Якщо хірург застосовував шви, які не розсмоктуються самостійно, вам знадобиться спостереження до їх видалення. Видалення відбувається на 7–14 добу.

Якщо ви помітили тепло і почервоніння в грудях або у вас лихоманка, то потрібно якнайшвидше звернутися до хірурга. Також знадобиться звернення до лікаря, якщо у вас задишка чи біль у грудях.

Результати маммопластики

Реконструкція грудей допоможе змінити розмір і форму, може привести ваше тіло до омріяного вигляду. Але, пам’ятайте, що вагітність, старіння організму, зміна ваги може призвести до зміни форми та розміру грудей.

Ефективність маммопластики підтверджується численними відгуками та фото результатів у форматі «до-після» від пацієнтів, а результат прийнято вважати довгостроковим. Ця процедура на довгий час поверне втрачену красу чи надасть очікуваної пружності вашим грудям.

Володимир Стрішенець

Сертифікований лапароскопічний та пластичний хірург

Робочі години

Понеділок - П'ятниця:
8.00 - 20.00
Субота - Неділя:
8.00 - 18.00

Контакти

Телефон: +38 (097) 1385880Дзвоніть в будь який часЩе контакти