Ліпосакція

Ліпосакція

Ліпосакція — хірургічна операція, що використовується для видалення жиру з так званих «жирових пасток» — ділянок на тілі, де жирові відкладення зберігаються навіть при критичному зниженню маси тіла, тобто не реагують бажаним чином на схуднення людини. Найчастіше до таких пасток відносять підборіддя, живіт, ноги, а саме стегна та сідниці, руки, бокові частини тулуба.

Ліпосакція зазвичай не відносять до загальних методів схуднення або їх альтернативою. При наявності зайвої ваги більш доцільний крок — це корекція харчування та фізичних навантажень, а у найважчих випадках баріатричні операції (по зменшенню шлунку). Ліпосакція рекомендована при надлишку жиру в деяких частинах тіла, але на фоні стабільної ваги.

Показання для липосакції

Ліпосакцію роблять для видалення жиру з тих ділянок тіла, які не відреагували на дієту та фізичні вправи, так, як ви того бажали. Частише за все проблемними стають:

  • руки;
  • стегна та сідниці;
  • груди;
  • спина;
  • підборіддя та шия;
  • живіт.

Коли збільшується вага, то жирові клітини стають більшими в об’ємі та розмірах. При схудненні — навпаки. Ліпосакція зменшує чисельність жирових клітин у конкретній області тіла, а не їх розмір. Тоді як за допомогою звичайного схуднення не можна вибірково зменшити обсяги лише якоїсь ділянки.

При ліпосакції кількість вилученого жиру залежить від зовнішнього вигляду проблемної частини тіла та обсягів жиру. Після процедури шкіра формує нові контури в пропрацьованих ділянках. Отримані в результаті ліпосакції контури, як правило, постійні — поки й вага стабільна.

Крім того ліпосакція може використовуватися для лікування гінекомастії чи зменшення грудей.

Протипоказання до ліпосакції

Для виконання такої хірургічної операції ви повинні бути здоровим, не мати захворювань, які можуть ускладнити оперативне втручання, наприклад, ішемічної хвороби серця та судин, цукрового діабету або слабкої імунної системи.

Підготовка до ліпосакції

До процедури слід обговорити з лікарем свої очікування щодо операції. Ваш хірург перегляне вашу історію хвороби та запитає про наявні проблеми зі здоров’ям та про будь-які ліки, добавки або трави, які ви наразі приймаєте.

Ваш хірург може заборонити прийом деяких медичних препаратів перед липосакцією. Наприклад, протизапальні ліки, та ті, що розріджують кров, не можна приймати приблизно 3 тижні до процедури. При необхідності лікар також пропонує пройти необхідні лабораторні чи інструментальні тести.

Якщо ліпосакція вимагає видалення малих обсягів жиру, то процедура може бути зроблена в амбулаторних умовах. Якщо треба позбавитися від великої кількості жирових відкладень або водночас заплановані інші косметичні операції, то після них вам запропонують залишиться на добу у лікарні для контролю за вашим станом. В будь-якому випадку вам слід заздалегідь подумати про те, щоб хтось відвіз вас додому і залишився у вас вдома хоча б на одну ніч після ліпосакції.

Різновиди ліпосакції та проведення операції

Перед операцією за допомогою спеціального медичного маркера хірург проводить розмітку тих ділянок, які потребують корекції. Обов’язково виконується фото, а іноді й відео зйомка для визначення ефективності процедури та порівняння результатів до та після.

На консультаціях, що відбуваються до ліпосакції, разом з вашим лікарем ви детально розберете доступні сьогодні методи операції та підберете саме той з них, що підходить вам найбільше в залежності від ваших цілей та індивідуальної ситуації:

  1. Тумесцентна ліпосакція. Наразі є найбільш популярною у світі. Хірург вводить у зону, де буде проводитись процедура, стерильний розчин. Це суміш сольового розчину, яка сприяє ефективному виведенню жиру, знеболювальне (зазвичай лідокаїн) та препарат епінефрин (адреналін), що призводить до звуження судин. Далі через невеликі проколи в шкірі в найбільш непомітних зонах до жирових відкладень заводиться спеціальний інструмент, що нагадує трубку з боковими отворами. Він підключається до аспіратора, який створює потужний негативний тиск, та таким чином засмоктує жирову тканину. В залежності від ділянки тіла, де проводиться процедура, застосовуються різні по діаметру трубки, чим менша ділянка (наприклад підборіддя), тим менший діаметр.
  2. Ультразвукова ліпосакція (УЗЛ). Цей метод може поєднуватися з традиційним, тобто  тумесцентною ліпосакцією. Під час УЗЛ хірург використовує спеціальний інструмент, який за допомогою ультразвуку розриває стінки жирових клітин і розщеплює жир для легшого його видалення.
  3. Лазерна ліпосакція (ЛАЛ). У цьому разі для розщеплення та видалення жиру застосовується лазерне світло високої інтенсивності. Під час ЛАЛ лікар вводить лазерний інструмент через малий розріз у шкірі та емульгує жирові відкладення. Після цього жир видаляється за допомогою канюлі.

В залежності від об’єму та ділянки ліпосакції, може застосовуватись місцева чи загальна анестезія. Місцеве знеболення є найбільш сприятливим методом знеболення, адже не впливає на загальний стан організму. Застосовується при ліпосакції невеликих ділянок, таких як підборіддя, обличчя та ін. Якщо під місцевою анестезією під час операції у вас з’являються неприємні відчуття, то обов’язково поінформуйте про це хірурга, тоді вам додадуть знеболювального.

Для ліпосакції великих ділянок (живіт, стегна, спина), зазвичай, застосовується загальний наркоз, коли людину занурюють в медикаментозний сон. Хірургічна бригада у такому випадку нон-стоп протягом усієї процедури контролює ваші життєві показники: ритм серці, тиск, рівень кисню в крові. Коли ліпосакції під загальним наркозом завершена, ви прокинетесь у кімнаті післянаркозного сну, де медичний персонал слідкуватиме за вашим станом. Іноді пацієнт залишається в клініці на ніч під спостереженням.

Процедура може тривати кілька годин, залежно від об’єму видалення жиру.

Реабілітації при ліпосакції

Іноді після процедури може турбувати деякий біль, з’являються набряки та синці. Ваш хірург може призначити ліки, які допоможуть контролювати біль, та антибіотики, щоб зменшити ризик зараження.

Післяопераційні рани хірург заклеїть спеціальним пластирем на паперовій основі або використовує замість нього біологічний клей. Обов’язковим, майже для всіх ділянок тіла, є носіння спеціальної компресійної білизни.

Відновлення працездатності настає через кілька днів, а повернення до значних фізичних навантажень можливе через кілька тижнів. Також протягом цього часу можуть зберігатись в деяких місцях нерівності, які зникають протягом певного часу, коли жир рівномірно розподіляється в оброблених ділянках.

Результати ліпосакції

Після ліпосакції набряк тканин, як правило, проходить протягом кількох тижнів. Кінцевий результат необхідно очікувати через кілька місяців, а при ліпосакції великих ділянок — через півроку. Протягом цього часу поверхня обробленої ділянки може виглядати дещо нерівною.

Ефект від ліпосакції довготривалий, дуже часто він залишається на все життя: при умові, що не буде значних коливань ваги. Якщо відбувається різкий набір маси тіла за рахунок жиру, то відкладатись він може у всіх ділянках, в тому числі, там де раніше виконано ліпосакцію.

Володимир Стрішенець

Сертифікований лапароскопічний та пластичний хірург

Робочі години

Понеділок - П'ятниця:
8.00 - 20.00
Субота - Неділя:
8.00 - 18.00

Контакти

Телефон: +38 (097) 1385880Дзвоніть в будь який часЩе контакти