Ліпофілінг

Ліпофілінг

Ліпофілінг — це методика корекції контурів тіла та обличчя, яка полягає в переміщенні власної жирової тканини з однієї ділянки тіла до іншої. Ліпофілінг використовується для корекції таких зон, як обличчя, руки, молочні залози, сідниці, ноги, а також для вирівнювання нерівних контурів тіла після травматичних дефектів та операцій.

Оскільки використовується власна жирова тканина пацієнта, то не відбувається вироблення антитіл, а ризик виникнення алергічних реакцій та відторгнень становить менше 1%.

Для чого використовується ліпофілінг?

Ліпофілінг обличчя використовується для:

 • корекції форми виличної ділянки та підборіддя;
 • збільшення та корекції форми губ;
 • усунення носогубних зморшок;
 • омолодження шкіри навколо очей;
 • покращення структуру обличчя.

Також ліпофілінг використовується для збільшення молочних залоз, корекції форми сідниць, омолодження рук, покращення контурів стегон і гомілок, усунення кривизни ніг.

Серед важливих показань до ліпофілінгу виділяють також необхідність усунення посттравматичних дефектів та рубців.

Оскільки жирова тканина багата на стовбурові клітини, через декілька місяців після втручання, крім гарних контурів, можна спостерігати значне покращення якості тканин.

Протипоказання до ліпофілінгу

На жаль, наступні умови можуть унеможливити проведення процедури:

 • порушення згортання крові;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • цукровий діабет у стадії декомпенсації;
 • онкологічні захворювання;
 • вагітність та період лактації;
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • ниркова, серцева, легенева, печінкова недостатності;
 • захворювання шкіри;
 • психічні розлади.

Види ліпофілінгу:

 1. Ліпофілінг обличчя. Через те, що з віком шкіра втрачає свою еластичність, змінюються контури обличчя, з’являються виражені зморшки. Також природно обличчя може мати естетичні недоліки: нечіткі контури, опущені брови. Завдяки цій процедурі можна вирівняти контури обличчя, прибрати асиметрію, змінити контури підборіддя на більш чіткі, заповнити носогубні складки. Ще ця процедура використовується для прибирання асиметрії губ або збільшення їх у розмірі.
 2. Ліпофілінг молочних залоз. Ця процедура використовується для прибирання асиметрії молочних залоз, зміні форми після різкого схуднення, також для заповнення дефектів після оперативних втручань на молочних залозах (наприклад, після онкологічних операцій).
 3. Ліпофілінг сідниць. Використовується для надання гарної форми та контурів вашим сідницям.
 4. Ліпофілінг рук. Після процедури є наявний ефект омолодження шкіри кистей рук.
 5. Корекція рубців та посттравматичних дефектів.

Підготовка до ліпофілінгу:

 1. Консультація. Першим етапом підготовки до процедури виступає детальне обговорення з вашим лікарем всіх моментів, пов’язаних з оперативним втручанням. Поспілкуватися треба про ваші очікування від ліпофілінгу, всі аспекти підготовки, особливості реабілітації, яка очікує вас після операції. Також у ході консультації ваш хірург збере детальний анамнез, розповість про етапи виконання операції, дасть рекомендації на передопераційний та післяопераційний періоди.
 2. Прийом лікарських препаратів. Якщо ви маєте будь-які хронічні захворювання або приймаєте медичні препарати, обов’язково попередьте про це вашого лікаря. Адже все це можете вплинути на перебіг оперативного втручання та на подальший реабілітаційний період. Скоріше за все ваш хірург порекомендує припинити прийом певних препаратів, таких як антикоагулянти або НПЗП, як мінімум за три тижні до операції.
 3. Діагностичні процедури. Перед процедурою потрібно пройти лабораторну діагностику (ЗАК, ЗАС, біохімічний аналіз крові, коагулограма, RW) та можливо деякі інструментальні методи дослідження (ЕКГ, флюорографія, УЗД). Про це вас попередить хірург під час консультації.
 4. Заборона паління. Якщо ви палите, хірург попросить уникнути куріння за кілька тижнів до ліпофілінгу.
 5. Післяопераційний період. Попросіть, щоб хтось відвіз вас додому після операції, та залишився з вами вдома хоча б першої ночі.
 6. Повна довіра лікарю. Якщо у вас виникли додаткові питання під час або після консультації, якщо ви маєте будь-які сумніви або не розумієте якийсь момент, не соромтеся обговорити це з лікарем. Хірург пояснить вам всі незрозумілі моменти та зробить усе, щоб процедура пройшла комфортно для вас.

Чого чекати від процедури ліпофілінгу?

Ліпофілінг відноситься до «хірургії одного дня», тобто приїхати на процедуру та залишити медичний центр можна в той же день. Після ліпофілінгу рекомендується перебування під наглядом спеціалістів протягом двох годин. При умові гарного самопочуття та відсутності ускладнень, що виникає вкрай рідко, ви можете поїхати додому, а наступного дня прийти на контрольний огляд.

Процедура ліпофілінгу триває 1-2 години. Виконується під місцевою анестезією з внутрішньовенною седацією.

Ліпофілінг проводиться в 3 етапи:

 1. Через мікро розрізи відбувається забір жирової тканини (зазвичай, з сідниць чи стегон) за допомогою шприца з канюлею. Після загоєння ці розрізи непомітні.
 2. Підготовка жирової тканини методом центрифугування та очищення від кров’яних елементів, знеболювальних препаратів та зруйнованих жирових клітин.
 3. Рівномірне введення очищеної жирової тканини в потрібні ділянки за допомогою ін’єкцій.

Після проведеної процедури в ділянках мікро розрізів накладаються шви та асептична пов’язка.

Після ліпофілінгу

Відразу після процедури можливий деякий біль, набряки та синці. Ваш хірург може призначити ліки, які допоможуть зняти біль, та антибіотики, щоб зменшити ризик приєднання інфекції.

 Можливо, вам доведеться почекати кілька днів, перш ніж повернутися на роботу та кілька тижнів — перш ніж відновити свою звичайну діяльність, включаючи всі фізичні вправи. Також протягом 1–2 місяців потрібно утриматись від проведення ін’єкційних процедур, пілінгу чи інших маніпуляцій в зоні ліпофілінгу.

Результати ліпофілінгу

Після процедури набряк, як правило, стихає протягом декількох тижнів. Кінцевий результат стає помітним протягом декількох місяців, коли відбувається повне відновлення пересадженої жирової тканини, вона проростає капілярами і отримує гарне кровопостачання.

В результаті ви отримаєте:

 • гладку молоду шкіру (покращену структуру та відсутність зморшок);
 • гарні контури обличчя, збільшені губи;
 • об’ємні підтягнуті груди;
 • чіткі округлі сідниці;
 • відсутність рубцевих дефектів.

Володимир Стрішенець

Сертифікований лапароскопічний та пластичний хірург

Робочі години

Понеділок - П'ятниця:
8.00 - 20.00
Субота - Неділя:
8.00 - 18.00

Контакти

Телефон: +38 (097) 1385880Дзвоніть в будь який часЩе контакти