Діастаз прямих м’язів шлунку

2/3 вагітних жінок стикаються з цією хворобою.
✅ і ❌ для хворих на діастаз!

Діастаз прямих м’язів живота виникає внаслідок розходження двох великих паралельних м’язів посередині живота. Це захворювання дуже часто виникає у жінок після вагітності. Коли м’язи живота розходяться, внутрішні органи черевної порожнини відмежовуються від шкіри тонкою смужкою сполучної тканини. Діастаз може спричинити біль у попереку, порушення стулу, та навіть може ускладнити дихання і нормальний рух.

За рахунок вагітності матка збільшується і викликає природне розходження м’язів передньої черевної стінки, але у деяких жінок м’язи стають настільки витонченими або пошкодженими, що вони не повертаються у початкове положення.

Збільшує ймовірність виникнення цієї проблеми наявність більше однієї дитини, особливо якщо діти близькі за віком, а також вагітність після 35 років, вагітність близнюками, трійнею.

У новонароджених дітей також трапляється це захворювання і часто воно минає самостійно без будь-якого втручання. Чоловіки можуть отримати діастаз через навантаження під час присідання або занять важкою атлетикою неправильним способом, або з інших причин.

❌Не напружуйте живіт. Це може нашкодити. Порушення стулу і підйом великої ваги, включаючи дітей, створюють додаткове навантаження на передню черевну стінку.

❌Будьте обережні з фізичними вправами. Деякі рутинні фітнес-вправи, включаючи вправи на прес, присідання, віджимання, планка, можуть сприяти ще більшому розходженню м’язів живота. Перш ніж починати будь-які вправи під час вагітності або після неї, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

✅Лікуйтеся. Якщо у вас розходження м’язів живота не надто велике, ви можете вирішити жити з цим. Але вам слід повернути м’язи у правильне положення до наступної вагітності.

Операцію з виправлення діастазу називають «абдомінопластикою», під час якої виконується відновлення нормальної будови передньої черевної стінки. Цю операцію необхідно виконувати лапароскопічно через невеликі проколи замість одного великого розрізу через весь живіт. Дана операція буде мати набагато кращий ефект із більш легким післяопераційним відновленням та естетичними перевагами.

Владимир Стришенец

Сертифицированный лапароскопический и пластический хирург

Рабочие часы

Понедельник - Пятница:
8.00 - 20.00
Суббота - Воскресенье:
8.00 - 18.00

Контакты

Телефон: +38 (097) 1385880Звоните в любое времяЕще контакты