Блефаропластика

Що таке блефаропластика?

Блефаропластика — це різновид операцій, що служить для відновлення естетичного вигляду повік чи корекції природної форми розрізу очей.

З плином часу шкіра навколо очей втрачає пружність, а м’язи, що підтримують повіки, розтягуються й слабшають. Зайвий жир накопичується над та під повіками, що спричиняє мішки під очима, провисання брів чи верхніх повік. Переважно це стосується жінок та чоловіків після 35 років, проте при специфічній анатомічній будові обличчя з опущенням повік до пластичного хірурга звертаються і люди молодшого віку. Це пов’язано з вродженою слабкістю м’язово-фасціального комплексу. Також корекція затребувана серед молодих пацієнтів походженням з Азії, яких цікавить зміна будови азіатських повік.

Операція з блефаропластики проводиться незалежно від віку — шляхом усунення надлишку зайвих тканин: шкірного покриву, жирових відкладень, м’язів. Щоб вирішити, чи підходить блефаропластика саме вам, необхідно з’ясувати, які є очікування, наскільки вони відповідають дійсності. Особливо важливо вивчити переваги та ризики блефаропластики.

Для чого необхідна блефаропластика?

Ми замислюємося над блефаропластикою в основному у двох випадках: для поліпшення зовнішнього вигляду очей та обличчя чи за медичними показаннями. Найпоширенішим приводом звернення до реконструктивної хірургії однозначно є естетика. Коли через в’ялий стан шкіри періорбітальної зони очей людина виглядає значно старше свого віку — пластика повік є першим і максимально ефективним способом порятунку обвислого, безрадісного обличчя.

Водночас сильно провисла чи опущена шкіра навколо очей, може впливати і на якість зору. Якщо повіки не дають очам повністю розкритися, то вони обмежують бічний, тобто периферичний зір. Найбільше при цьому страждає верхня та зовнішня частини поля зору.

Операція з підтяжки зайвої шкіри навколо очей може зменшити або усунути ці проблеми зовсім. Зір стане краще, а повернення молодості обличчя, свіжості й жвавості погляду стане приємним доповненням.

 Блефаропластика нижньої та верхньої повіки стане швидким порятунком, якщо у вас є:

 • мішкуваті або навислі верхні повіки;
 • зайва шкіра верхніх повік, яка заважає периферійному зору;
 • зайва шкіра на нижніх повіках;
 • жирові грижі;
 • мімічні зморшки;
 • вроджені дефекти розрізу очей та повік: заворот повік, опущення слізного каналу тощо;
 • невдоволення формою та/або розрізом очей, наприклад асиметрією.

Блефаропластику можна виконувати одночасно з іншими процедурами. Наприклад, з підняттям брів, підтягненням обличчя – фейсліфтингом, пластикою шиї, вилиць чи навіть нарощуванням шкіри.

Блефаропластика нижньої повіки, на відміну від операції на верхній, майже завжди робиться з естетичних причин.

Протипоказання до блефаропластики

Місцевими та загальними — саме такими можуть бути протипоказання до корекції повік. До загальних належать ті, які стосуються и при інших пластичних операціях:

 • вагітність;
 • лактація;
 • непереносимість анестезії;
 • гострий стан інфекційних хвороб;
 • тяжка форма хронічних захворювань;
 • порушення функції згортання крові.

Місцевими називають протипоказання, що стосуються органа чи ділянки операції, тобто очей — для блефаропластики. До них належать:

 • глаукома — підвищений очний тиск;
 • кон’юнктивіт — запалення слизової оболонки ока;
 • блефарити — група хвороб, що супроводжується запаленням країв повік;
 • новоутворення в області операції.

У будь-якому разі перед прийняттям рішення, щодо потреби виконання блефаропластики варто консультуватися зі спеціалістом.

Як підготуватися до блефаропластики?

Коли з’являється думка здійснити блефаропластику в першу чергу необхідно зустрітися зі спеціалістом. Це може бути:

 • пластичний хірург;
 • офтальмолог — лікар, що спеціалізується на анатомії та фізіології органів зору;
 • вузькоспеціалізований пластичний хірург, який займається хірургією очей.

Це потрібно для з’ясування та уточнення вашої історії хвороби. Хірург поставить питання про наявність попередніх операцій на обличчі, минулі чи поточні проблеми, такі як — сухі очі, глаукома, алергія, патології кровообігу чи щитоподібної залози, цукровий діабет,  наявність травм тощо. Лікар також зафіксує вживання вами ліків, вітамінів, рослинних добавок, алкоголю, тютюну.

Особливою темою для обговорення є ваші очікування. Чесне обговорення ваших сподівань та мотивацій перед операцією допоможе сформувати підґрунтя для задовільного результату. На першій консультації обговорюються і дефекти, які на вашу думку є небажаними чи які варто коригувати.

В підсумку зустрічі хірург повідомить, чи буде ця процедура ефективною саме для вас та окреслить подальші дії.

Перед операцією на повіках необхідна:

ТипПроцес
1КонсультаціяВи озвучите пластичному хірургу бажаний результат, з’ясуєте деталі операції: тривалість, ускладнення, реабілітацію. Також визначитеся з подальшими діями.
2Клінічний оглядХірург проведе фізичний огляд, який включає тестування на вироблення сліз і вимірювання частин повік.
3Оцінка функції очейОфтальмолог огляне ваші очі та перевірить зір, включаючи периферійний зір.
4Фотографія та зйомка повікВаші очі фотографують з різних ракурсів. Ці фотографії допоможуть під час планування операції, оцінки її негайних та довгострокових наслідків. І, звісно, для візуальної оцінки ефекту блефаропластики.

Що ще буде необхідно:

 • припинити приймати будь-які ліки або рослинні добавки, пов’язані з підвищеною кровотечею. Необхідно поцікавитись у лікаря, за скільки часу до операції потрібно припинити прийом.Приймайте тільки ті ліки, що були затверджені хірургом;
 • за кілька тижнів до операції необхідно кинути палити. Куріння може негативним чином вплинути на гостроту зору та загоєння швів після операції;
 • плануйте, щоб хтось залишився з вами першої ночі після повернення додому з операції.

Як відбувається блефаропластика?

Блефаропластика проводиться в амбулаторних умовах, тобто у відділенні хірургії одного дня. Хірург вводить знеболюючий препарат у повіки для їх оніміння, а також внутрішньовенні ліки, щоб допомогти розслабитися.

Хід операції залежить від її виду. Пластика повік різниться за місцем та способом процедури:

 • кругова блефаропластика (квадрілатральна) — операція  на верхній і нижній повіці одночасно. Як правило, спочатку робота йде над верхніми повіками. Лікар робить надріз уздовж складки повіки і  видаляє звідти зайву шкіру, м’язи, жир;
 • пластика нижньої повіки, або нижня блефаропластика. У цьому випадку хірург робить зріз на нижній повіці (трохи нижче вій в природній складці ока), відділяє шкірний лоскут від кругового м’язу та видаляє жирові грижі або перерозподіляє надлишок м’язів, обвислу шкіру;
 • пластика верхньої повіки, або верхня блефаропластика. Видаляється надлишковий шкірний лоскут, який нависає, а також жирові грижі, які частіше за все спричиняють набряк над очима. Найважливішим моментом цієї операції є правильна розмітка тієї частини, яку необхідно видалити;
 • транскон’юнктивальна блефаропластика операція передбачена у випадках, коли немає великої кількості обвислої шкіри, а метою є видалення зайвих жирових відкладень. Розрізи при такому виді операції робляться на кон’юнктиві (слизовій оболонці очей і повік), після таких операцій на обличчі немає жодних рубців;
 • бувають випадки, коли верхня повіка опущена занадто близько до зіниці (птоз), тоді хірург може звернутися до процедури, яка забезпечує додаткову підтримку м’язів брів.

По успішному закінченню блефаропластики лікар зашиває розрізи спеціальним косметичним швом надзвичайно тонкою ниткою та відправляє пацієнта у післяопераційне відділення. Там про вас потурбується медперсонал, котрий стежитиме за вашим станом та можливими ускладненнями. За бажанням ви можете покинути лікарню в день операції та проходити відновлення вдома.

Блефаропластика ціна

На верхню блефаропластику ціна залежить від методу видалення шкірного лоскута, найдорожча буде лазерна процедура, найдешевша — стандартна з використанням скальпелю. Також ціна блефаропластики нижньої повіки буде залежати від методів знеболення: від найдешевшої місцевої анестезії до найдорожчого загального знеболення.

На нижню блефаропластику ціна залежатиме від багатьох чинників, адже пластичні хірурги в місті Київ виконують блефаропластику нижніх повік різними методами. Основними є класична черезшкірна нижня блефаропластика та транскон’юнктивальна блефаропластика нижніх повік. Крім того на підсумкову вартість впливає вид знеболення.

Рекомендації лікаря після проведення операції:

РекомендацияТермін виконання
1Прикладати пакетики з льодом або спеціальні компреси до очей.Перший день — щогодини на 10 хвилин. Другий день — 4-5 разів за день.
2Акуратно очищати повіки і очі, використовуючи призначені очні краплі або мазі.Термін виконання процедури зазначить лікар.
3Уникати напруження, важкого підйому та плавання.Впродовж тижня після операції.
4Уникати активних занять, таких як аеробіка та біг.Впродовж тижня після операції.
5Уникати куріння.До повного загоєння швів.
6Уникати тертя очей.До повного загоєння швів.
7Не користуватися контактними лінзами. Якщо маєте поганий зір — замініть їх окулярами.Протягом двох тижнів.
8Одягайте сонцезахисні окуляри з темними тонами, щоб захистити шкіру повік від сонця та вітру.До зникнення дискомфорту при контакті з природніми подразниками.
9Спить з піднятою головою вище грудей.Перші дні після операції.
10Не приймайте аспірин, ібупрофен, напроксен натрію, інші ліки або рослинні добавки, які можуть посилити кровотечу.Близько тижня.
11За потреби користуйтеся знеболюючими препаратами.Дотримуйтеся інструкції або проконсультуйтеся з лікарем

За кілька днів після блефаропластики прийдіть на огляд до свого хірурга

Результати блефаропластики

Як правило, синці та набряки сходять нанівець через 10-14 днів. Вже після цього можна буде знову з’являтися в соціумі без зайвих незручностей. Шрами від хірургічних розрізів зникнуть через кілька місяців. Важливо подбати про те, щоб захистити свою ніжну шкіру повік від занадто великого впливу сонячних променів. Рекомендації, як краще це зробити, опише вам хірург при зустрічі.

Щодо зовнішніх естетичних підсумків у середньо- чи довгостроковій перспективі, все залежить від особливостей старіння шкіри періорбітальної зони та вашого організму в цілому. Найважливішим при здійсненні косметичної блефаропластики є розуміння того, що збереження ефекту обумовлюється перш за все вашим способом життя.

Всі наші пацієнти задоволені результатами блефаропластики. Після повноцінного набуття ефекту від пластичної операції відмічають омолодження зовнішнього вигляду обличчя, ясність погляду і, звісно, впевненість в собі. У деяких людей результат операції залишається на все життя.

Володимир Стрішенець

Сертифікований лапароскопічний та пластичний хірург

Робочі години

Понеділок - П'ятниця:
8.00 - 20.00
Субота - Неділя:
8.00 - 18.00

Контакти

Телефон: +38 (097) 1385880Дзвоніть в будь який часЩе контакти