Баріатрична хірургія (хірургія ожиріння)

Бариатрична хірургія – новий термін, котрий останнім часом стає все більш впізнаваним та поширеним. Походить він від грецького “baros” – вага, а отже й основною точкою прикладання цього напрямку медицини є ожиріння.

Ще одним новим терміном є “морбідне ожиріння”, тобто хворобливе ожиріння, яке саме по собі викликає ряд змін в організмі, які з часом можуть стати причиною смерті.

Тому обидва терміни взаємопов’язані: морбідне ожиріння – бариатрична хірургія.

В США впевнено довели, що «бариатрія» є єдиним, найбільш надійним методом лікування ожиріння та всіх захворювань, які виникають на цьому фоні. Жодні дієти та фізичні навантаження не дають стійкого ефекту, а часто після виснажливих дієт людина починає їсти в рази більше, ніж до того і за короткий період перевершує свою стартову вагу до дієти.

В чому мета бариатричної хірургії?

Суть операції полягає у зменшенні об’єму шлунку і таким шляхом досягається зменшення об’єму з’їденого та отриманих калорій. Також видаляється зона шлунку, який продукує гормон «голоду» – ґрелін. Відчуття насичення виникає дуже швидко, тому прооперована особа отримує лише необхідний об’єм поживних речовин і до нормалізації ваги знаходиться в дефіциті калорій.

Ефект від операції вражає – втрата до 10 кг на місяць, тому вже за пів року людина позбавляється близько 50 кг, при цьому не отримуючи важкої психологічної травми від харчових обмежень. Іноді, коли пацієнти приїжджають до нас здалеку і ми не бачимось протягом 6 – 9 місяців після операції, то не завжди вдається впізнати, хто саме приїхав на контрольний огляд.

Володимир Стрішенець

Сертифікований лапароскопічний та пластичний хірург

Робочі години

Понеділок - П'ятниця:
8.00 - 20.00
Субота - Неділя:
8.00 - 18.00

Контакти

Телефон: +38 (097) 1385880Дзвоніть в будь який часЩе контакти