Абдомінопластика

Абдомінопластика

Підтяжка живота (або абдомінопластика) — це різновид косметичної хірургічної процедури для поліпшення зовнішнього вигляду живота. Під час цієї операції видаляється надлишкова шкіра з жировим лоскутом (іноді їх обсяг досягає 15-20 кг), потім передня черевна стінка пошарово ушивається, а шкіра зашивається косметичним швом.

Бажання зробити абдомінопластику в Києві виникає у пацієнтів, у яких є надлишки жиру чи шкіри в області живота, або слабкі та обвисаючі нижні відділи черевної стінки. Підтяжка живота може значною мірою покращити вашу фігуру.

Для чого роблять абдомінопластику?

Головними причинами для такої хірургічної операції є надлишок жиру в районі живота. До цього призводять такі фактори, як:

 • недостатня еластичність тканин або слабкість сполучної тканини;
 • суттєві зміни ваги тіла;
 • вагітність;
 • вікові зміни
 • операційне втручання на передній черевній стінці (наприклад, Кесарів розтин).

Абдомінопластика робиться в нижніх відділах живота, тому у видалений шкірний лоскут зазвичай потрапляють розтяжки та наявні рубці, наприклад, ті, що з’явилися після Кесарів розтину. Якщо пацієнт має грижі передньої черевної стінки, то вони також підлягають одномоментному видаленню при абдомінопластиці.

Якщо проблемна область велика, то дуже часто операція доповнюється пересадкою пупка, а також ліпосакцією. Абдомінопластика в Києві також може проводитись в поєднанні з іншими косметичними процедурами контуризації тіла, такими як операція на грудях. Якщо вам раніше виконували ліпосакцію, ви можете вирішити зробити абдомінопластику, оскільки ліпосакція лише видаляє тканини під шкірою і жир, але не зайву шкіру.

Протипоказання для абдомінопластики

Підтяжка живота підходить не всім. Лікар може застерегти від абдомінопластики, якщо ви:

 • маєте намір суттєво схуднути;
 • плануєте завести дитину;
 • маєте тяжке захворювання, наприклад, патології серці чи цукровий діабет;
 • ваш індекс маси тіла більше 30 (в такому випадку вам показана баріатрична операція);
 • палите і не плануєте відмовлятися від цигарок;
 • провели попередню операцію на животі, яка спричинила значні рубцеві зміни тканин.

Підготовка до абдомінопластики

Спочатку ви обговорюєте та вибираєте з вашим пластичним хірургом найкращу методику пластики живота, яка найбільше підійде саме вам. Під час візиту ваш пластичний хірург, скоріше за все зробить наступне:

 1. Перегляне ваші медичні записи. Будьте готові розповісти про свій стан здоров’я. Повідомте лікаря про всі ліки, які ви приймаєте чи приймали не так давно, а також необхідно розповісти про будь-які хірургічні операції. Повідомте лікаря, якщо у вас алергія на якісь ліки. Якщо ви бажаєте зробити абдомінопластику після втрати ваги, будьте готові до додаткових запитань щодо коливань вашої маси тіла.
 2. Проведе фізичний огляд. Щоб визначити метод операції, лікар огляне ваш живіт. Також обов’язково проводиться фото та відео зйомка для моделювання та оцінки результату.
 3. Поцікавиться вашими очікуваннями. Поясніть, чому ви хочете зробити абдомінопластику, які ваші очікування щодо зовнішнього вигляду після підтяжки живота. Переконайтеся, що ви добре знаєте переваги та ризики, включаючи рубці. Пам’ятайте, що попередні операції на животі можуть вплинути та обмежити післяопераційні результати.

Перед абдомінопластикою вам також необхідно:

 1. Перестати палити. Ця шкідлива звичка зменшує приплив крові до шкіри і може уповільнити загоєння ран. Ще куріння збільшує ризик пошкодження тканин. Якщо ви палите, хірург порекомендує щонайменьше зробити паузу, тобто не палити до операції та в процесі реабілітації
 2. Припинити прийом певних ліків. Скоріш за все, вам не можна буде приймати аспірин, протизапальні препарати та інші добавки, що можуть посилити кровотечу.
 3. Бути в одній вазі. В ідеалі ви повинні мати стабільну вагу протягом принаймні року до операції. Якщо проблема надмірної ваги сильно виражена, лікар порекомендує спочатку схуднути, а потім робити абдомінопластику. Значна втрата ваги після операції може нівелювати післяопераційний результат.
 4. Приймати препарати, що знизять ризик ускладнень. Незадовго до операції вам потрібно буде приймати антикоагулянти. Це дозволить запобігти надмірному згортанню крові та утворенню тромбів.
 5. Заручитися допомогою близьких під час одужання. Буде треба, щоб хтось підвіз вас додому після абдомінопластики та залишився з вами хоча б першої ночі.

Як проходить абдомінопластика?

Операція по підтяжці живота проводиться в лікарні чи амбулаторному хірургічному закладі. Абдомінопластика досить об’ємна та травматична, тому виконується лише під загальним знеболенням, коли пацієнта занурюють в медикаментозний сон. Завдяки цьому в ході операції у вас не буде жодних больових відчуттів.

Існує ціла низка різних методів та етапів абдомінопластики. Ще до операції з вашим пластичним хірургом ви проговорите усі аспекти того, що вам будуть робити. Основними процесами підтяжки є видалення шкірного лоскуту разом з жиром з нижніх відділів живота, нижче пупка. Потім на сполучнотканинний каркас, що вкриває м’язи, накладаються шви для звуження та зміцнення структур. Пупок при необхідності переноситься на нове місце, щоб виглядати на своєму природному місці. Розрізи виконуються в зоні бікіні і зашиваються спеціальними косметичним швами.

Під час абдомінопластики вам можуть вводити антибіотик для запобігання зараження.

Операція триває  зазвичай займає близько двох-трьох годин.

Реабилитація після абдомінопластики

Після операції рану заклеюють спеціальним пластирем на паперовій основі, іноді під шкіру встановлюються дренажі — тоненькі пластикові трубки, які абсолютно безболісно видаляються протягом 24 годин.

Медичні працівники в першу добу будуть слідкувати за вами. Допомагатимуть підніматись та ходити для профілактики тромбоутворення.

Помірні больові відчуття, що виникатимуть після операції, будуть зниматися прийомом знеболюючих препаратів. Ваш хірург також може призначити ліки, що розріджують кров, також для профілактики тромбоутворення.

В післяопераційному періоді протягом перших 6 тижнів необхідно носити спеціальну компресійну білизну. Вона потрібна для профілактики скупчень рідини в рані. Хірург пояснить, як правильно її одягати та носити. Ще протягом 6 місяців необхідно буде обмежити фізичні навантаження, особливо вправи, які розтягують лінію шва, наприклад різкі нахили тулуба в боки чи назад.

 

Також буде потрібно запланувати подальші візити до лікаря для контроля за вашим одужанням.

Результати абдомінопластики

Видаляючи надлишки шкіри та жиру ми формуємо нову талію та значно покращуємо форму та силует живота. Результати абдомінопластики зазвичай тривалі, якщо пацієнт підтримує стабільну вагу тіла.

Володимир Стрішенець

Сертифікований лапароскопічний та пластичний хірург

Робочі години

Понеділок - П'ятниця:
8.00 - 20.00
Субота - Неділя:
8.00 - 18.00

Контакти

Телефон: +38 (097) 1385880Дзвоніть в будь який часЩе контакти